RSS
Directory Search:

Order by Topic Order by Department

Topic Department Phone
1. MAIN OFFICE HLCS Jr./Sr. High 1. Main 696-2112 x3101
1. MAIN OFFICE Stuart M Townsend Elementary 1. Main 696-2378 x1101
Susan Thompson 6-8 Math
Mandy Hughes AIS ELA
Elaine Winslow AIS Math
Cindy Cook AIS Math/Reading
Kathleen McGinnis AIS Math/Reading
Melanie Brooks AIS Reading
Patti Cook AIS Reading
Bob Duffy Alternative Education
Maya Puchkoff Art
Gary Wilson Athletic Director & HS Social Studies
Joseph Winters Biology
Brian Gereau Buildings and Grounds 696-2112 x3139
Greg Dale Business Administrator 696-2378 x1138
Christopher Auffedou Business Education
Megan Beck Cafeteria 696-2112 x3117
Scot Carpenter Chief Technology Officer 696-2378 x1119
Jennifer Sanford CSE Chairperson 696-2378 x1105
Lori George CSE Secretary
Kathleen Thompson Earth Science
Jennifer Sheerer ELA 7/8
Kathleen Jones ELA AIS 7/8
Tanya White Elem Art
Amanda Grab Elem Music
Grant Skiff Elem Physical Education
Susan Reardon Family & Consumer Science
Timothy Brown Fifth Grade
Julie Canavan Fifth Grade
Jennifer Bourdeau First Grade
Barbara Winnek First Grade
Alyssa Miller First Grade
Lori Bouton First Grade
Kristine Burrell Fourth Grade
Diane Camardello Fourth Grade
Lisa West Fourth Grade
Jeremy Insull French
Andrea Palmer HS Art
Claire Dyer HS English
Kimberly Duggan HS English
Janice Waterhouse HS English
Erin Ely HS Math
Karen Love HS Math
Lawrence Rounds HS Math
Earlyne Payne HS Nurse 696-2112 x3110
Anne Green HS Science
Jay Connelly HS Social Studies
Kristin Saheim HS Social Studies
James Kneeshaw HS Technology
Rob Ashe HS Technology
Leonard Locke Information Technology 696-2378 x1112
Joseph Iachetta Instrumental Music
Laura Swertinski Jr.High Guidance/Homeless Coordinator 696-2112 x3104
Burgess Ovitt JR/SR High School Principal 696-2112 x3105
Hannah Breason Kindergarten
Heather Davis Kindergarten
Jessica Davis Kindergarten
Carrie Wilson Math 7/8
Nicole McFarlane Math 8
Laura Gray Media Specialist
John Conway Physical Education
Tyler Byrnes Physical Education/ Health
Jennifer Mann Physical Education/ Health
Frank Dymond Physical Education/ Health
Jeannine Bieber Physics/Chemistry
Laura Arcate Pre-K and AIS
Wendy Fuller Registrar 696-2112 x3114
Audrey Elliot Second Grade
Carol Zibro Second Grade
Diana Berrigan Sixth Grade
Thomas Boucher Sixth Grade
Annie Horn SMTES Nurse 696-2378 x1107
Jonathan Baker SMTES Principal 696-2378 x1101
Kimberly Diehl SMTES Secretary
David Snyder Social Studies 7/8
Emily Szelest Social Worker
Wayne Strong Spanish
Sandra Lemery Special Ed 3-5
H. Lee Firlit Special Ed 3-5
Donnamarie Robertson Special Ed 5-6
Julia Bradley Special Ed K-2
Barbie Eichorst Special Education
Christa Terry Special Education
Denise Haraughty Special Education
Matthew Fauler Special Education
Amy McEwan Special Education
Ashely Osborne Sr High Guidance 696-2112 x3115
Beecher Baker Superintendent 696-2378 x1108
Regina York Superintendent Secretary
Darcey Hasting Tax Collector 696-2378 x1137
Susan Ostrander Third Grade
Kathleen Maquire Third Grade
Jacqueline Nichols Third Grade
Rick McFarlane Transportation Supervisor 696-2112 x3141
Merri Purdy Vocal Music
 
Top