RSS
Directory Search:

Order by Topic Order by Department

Topic Department Phone
1. MAIN OFFICE HLCS Jr./Sr. High 1. Main 696-2112 x3101
1. MAIN OFFICE Stuart M Townsend Elementary 1. Main 696-2378 x1101
Alyssa Miller First Grade
Amanda Grab Elem Music
Amy McEwan Special Education
Andrea Palmer HS Art
Anne Green HS Science
Annie Horn SMTES Nurse 696-2378 x1107
Ashely Osborne Sr High Guidance 696-2112 x3115
Audrey Elliot Second Grade
Barbara Winnek First Grade
Barbie Eichorst Special Education
Beecher Baker Superintendent 696-2378 x1108
Bob Duffy Alternative Education
Brian Gereau Buildings and Grounds 696-2112 x3139
Burgess Ovitt JR/SR High School Principal 696-2112 x3105
Carol Zibro Second Grade
Carrie Wilson Math 7/8
Christa Terry Special Education
Christopher Auffedou Business Education
Cindy Cook AIS Math/Reading
Claire Dyer HS English
Darcey Hasting Tax Collector 696-2378 x1137
David Snyder Social Studies 7/8
Denise Haraughty Special Education
Diana Berrigan Sixth Grade
Diane Camardello Fourth Grade
Donnamarie Robertson Special Ed 5-6
Earlyne Payne HS Nurse 696-2112 x3110
Elaine Winslow AIS Math
Emily Szelest Social Worker
Erin Ely HS Math
Frank Dymond Physical Education/ Health
Gary Wilson Athletic Director & HS Social Studies
Grant Skiff Elem Physical Education
Greg Dale Business Administrator 696-2378 x1138
H. Lee Firlit Special Ed 3-5
Hannah Breason Kindergarten
Heather Davis Kindergarten
Jacqueline Nichols Third Grade
James Kneeshaw HS Technology
Janice Waterhouse HS English
Jay Connelly HS Social Studies
Jeannine Bieber Physics/Chemistry
Jennifer Bourdeau First Grade
Jennifer Mann Physical Education/ Health
Jennifer Sheerer ELA 7/8
Jeremy Insull French
Jessica Davis Kindergarten
John Conway Physical Education
Jonathan Baker SMTES Principal 696-2378 x1101
Joseph Iachetta Instrumental Music
Joseph Winters Biology
Julia Bradley Special Ed K-2
Julie Canavan Fifth Grade
Karen Love HS Math
Kathleen Jones ELA AIS 7/8
Kathleen Maquire Third Grade
Kathleen McGinnis AIS Math/Reading
Kathleen Thompson Earth Science
Kimberly Diehl SMTES Secretary
Kimberly Duggan HS English
Kristin Saheim HS Social Studies
Kristine Burrell Fourth Grade
Laura Arcate Pre-K and AIS
Laura Gray Media Specialist
Laura Swertinski Jr.High Guidance/Homeless Coordinator 696-2112 x3104
Laurie Stevens CSE Secretary 696-2378x1104
Lawrence Rounds HS Math
Leonard Locke Information Technology 696-2378 x1112
Lisa West Fourth Grade
Lori Bouton First Grade
Mandy Hughes AIS ELA
Matthew Fauler Special Education
Maya Puchkoff Art
Megan Beck Cafeteria 696-2112 x3117
Melanie Brooks AIS Reading
Merri Purdy Vocal Music
Nicole McFarlane Math 8
Patti Cook AIS Reading
Regina York Superintendent Secretary
Rick McFarlane Transportation Supervisor 696-2112 x3141
Rob Ashe HS Technology
Robert Mark Special Education Director 696-2378x1104
Sandra Lemery Special Ed 3-5
Scot Carpenter Chief Technology Officer 696-2378 x1119
Susan Ostrander Third Grade
Susan Reardon Family & Consumer Science
Susan Thompson 6-8 Math
Tanya White Elem Art
Thomas Boucher Sixth Grade
Timothy Brown Fifth Grade
Tyler Byrnes Physical Education/ Health
Wayne Strong Spanish
Wendy Fuller Registrar 696-2112 x3114
 
Top